Zmień tło

  • GTA


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Matthew Lewis

#1
Matthew Lewis

Narodziny
12 Luty 1985, rok, w którym nastąpiła jedna z największych śnieżyc w historii Ameryki. Właśnie tego dnia przez zaśnieżone miasto San Fierro przejeżdżała karetka, w której była ciężarna kobieta – Marie Lewis.
Wielkość zasp była tak ogromna, że wóz, w którym znajdowała się przyszła matka przez około 2 godziny stał w jednym miejscu. Wtedy również kobiecie odeszły wody i po kilku chwilach na świat przyszedł chłopiec. Po kilku godzinach dotarli do szpitala, gdzie czekał już na nią jej mąż i ojciec nowo narodzonego dziecka - George. Chłopca nazwali Matthew, na cześć sześć miesięcy wcześniej zmarłego dziadka, który chorował na raka trzustki.
Dzieciństwo
Rodzina nie była zbyt bogata, mieszkali w starej kamienicy na obrzeżach miasta. Od najmniejszych lat chłopiec imponował znajomością słów – w wieku pięciu lat potrafił już pisać oraz czytać. W końcu rodzina wysłała go do szkoły, która mieściła się 2 kilometry od miejsca, gdzie chłopiec uczył się. Codziennie rano ojciec Matthew’a odwoził go do szkoły, później jechał do swojej pracy – pracował na linii produkcyjnej w fabryce części samochodowych. Po powrocie z fabryki George zawsze podjeżdżał po swoje dziecko.
Lecz pewnego dnia wszystko obróciło się o 180 stopni. 9 letni już Matthew, jak zawsze czekał na swojego ojca na pobliskiej ławeczce. Mijały godziny – pierwsza, druga trzecia, a on dalej nie przyjeżdżał. Chłopiec wtedy pomyślał: „Pewnie tatuś został jeszcze w pracy, poczekam na niego jeszcze chwilę”, wtedy również na miejsce przyjechała zapłakana matka wraz z ciotką Emily. Oznajmiła mu wtedy zapłakanym głosem: „Twój tatuś miał wypadek… no i musiał pójść do nieba”.
Tego dnia doszło do strasznego wypadku – George przejeżdżał na zielonym świetle w skrzyżowanie, aż nagle przed jego maską znalazł się rozpędzony samochód, który prowadził pijany mężczyzna. Ojciec dziecka zmarł na miejscu, a kierowca drugiego pojazdu w szpitalu.
Od tego momentu matka sama wychowywała Matthewa. Chłopiec wrócił do szkoły, gdzie spędził tam kolejne kilka lat. Był dobrym uczniem – lecz i tak najlepsze oceny uzyskiwał z przedmiotów humanistycznych. Jeździł na olimpiady, konkursy oraz inne zawody.
Studia i życie w Los Santos
W wieku 18 lat ukończył San Fierro High School, gdzie następnym jego krokiem było udanie się na jeden z najlepszych uniwersytetów w całej Ameryce – Los Santos University. Młodzieniec bez trudu dostał się na kierunek Dziennikarstwo i po kilku latach pilnej nauki otrzymał na indeksie ocenę 5,0. Lecz Matthew nie miał pieniędzy na utrzymanie się w mieście, a był nawet umięśnionym mężczyzną – przez 3 lata trenował na siłowni, więc postanowił napisać podanie do Secret Service – po 2 dniach otrzymał pozytywną odpowiedź. Po odbyciu długiej rozmowy kwalifikacyjnej, mężczyzna został przydzielony do ochrony tamtejszego burmistrza – Christophera Queena. Przyszedł taki moment, że Matthew został jedynym jego ochroniarzem, więc szef kazał chronić mu jego posiadłości. Wtedy również Matthew opowiedział o swoim talencie do pisania artykułów oraz wykazywał się nienaganną dykcją.
Okazało się również, że Burmistrz miał zamiar zostać nowym dyrektorem Los Santos News – więc zaproponował młodemu chłopakowi pracę w tamtejszym radiu. Został młodszym prezenterem, na sam początek tylko pomagał wyższym rangom w prowadzeniu audycji – podawał mikrofony, obsługiwał sprzęt, lecz również poprawiał błędy w artykułach dla gazety Los Santos Daily.
Mężczyzna wspinał się po stopniach kariery, aż do momentu gdy został nowym dyrektorem radia. Matthew przejął frakcje w momencie jej największego kryzysu. Musiał uporać się z bardzo niskim budżetem oraz brakiem osób, które chcą pracować. Nowemu prezydentowi miasta nie spodobała się praca dyrektora, więc wydalił go z frakcji. Matthew został bezrobotnym, przez około 2 tygodnie nie mógł znaleźć pracy, lecz ponownie spróbował napisać podanie do Los Santos News – otrzymał pozytywną odpowiedź, dostał się na stanowisko Starszego Prezentera.

Druga Szansa
Matthew prowadził różnorakie artykuły – lecz najbardziej znanym i rozpoznawalnym został „Dzień w Los Santos”. Został jednym z najbardziej rozchwytywanych prezenterów w całym mieście. Nie było dnia, kiedy nie podpisał jakiegoś autografu, czy ktoś nie zrobił sobie z nim zdjęciem. Wtedy znowu rozpoczęły się kłopoty LSN. Dyrektor Weed nie radziła sobie ze stanowiskiem, dług się powiększał. Lecz w tym czasie odbywała się kampania wyborcza, nowym prezydentem miasta Los Santos został Paul Kenwey. Pierwszym jego rozporządzeniem były kontrole we wszystkich frakcjach. Rozpoczął właśnie od Los Santos News, w biurze zastał tylko stażystów oraz oczywiście Matthewa. Urzędnik wtedy spytał się „Gdzie jest pani dyrektor” - mówił śmiesznie, gdyż chyba miał słowiańskie korzenie. Wtedy prezenter odpowiedział „Szefowa właśnie jest na nartach w Austrii, będzie za dwa tygodnie”.
Zirytowany prezydent w trybie natychmiastowym wyrzucił panią Weed ze stanowiska dyrektorskiego – zastąpił ją wcześniej znany i posiadający ogromne doświadczenie Starszy Prezenter, Matthew Lewis.
Wtedy również mężczyzna poznał kobietę swojego życia, Angelę. Cicha, spokojna i nie pozorna kobieta skradła serce młodego chłopaka. Szybko doszło do ślubu, który odbył się na szczycie Góry Chiliad. Po kilku dniach mężczyzna wrócił do pracy – zatrudnił kilku nowych pracowników, w tym Josepha Somarcka. Somack nie tylko został zastępcą dyrektora, lecz również znajomym Matthewa, z którym mógł sobie spokojnie wypić po kieliszku Whisky.

Wybory, rząd i afera korupcyjna
Niespodziewanie prezydent Paul Kenway ogłosił, że z powodów rodzinnych nie może być dłużej prezydentem. Do kolejnych wyborów zgłosiło się dwóch kandydatów – Vince Restrade oraz Kellan Sullivan. Drugi z nich wręczył do kieszeni Lewisa 15.000 dolarów, żeby rozkręcić jego kampanię wyborczą oraz wyciągnąć brudy jego przeciwnika. Owa kampania trwała trzy tygodnie, doszło do głosowania. Po przeliczeniu głosów okazało się, że jest remis. Sullivan wtedy poprosił dyrektora San News o przygotowanie debaty, która będzie na jego korzyść. Zaoferował wtedy mu 100.000 dolarów, lecz mężczyzna wolał stanowisko w rządzie. Po wspólnej rozmowie, doszli do wniosku, że Matthew będzie idealnie pasował na Sekretarza Generalnego.
Oczywiście doszło do drugiej tury, gdzie małą przewagą (2 procent) wygrał Kellan. Wtedy Lewis zostawił stanowisko dyrektora Somarckowi, a sam poszedł do rządu na wcześniej umówione stanowisko.
W tym momencie poznał również kolejnego dobrego znajomego – Leonardo. Pracował z nim w rządzie przez długi czas. Lecz można było zauważyć, że mężczyzna zazdrości stanowiska Lewisowi i po kilku dniach pracy zniknął. Nie wiadomo gdzie, nie wiadomo kiedy, tylko pozostawił wypowiedzenie.
Matthew pilnie wykonywał swoje obowiązki – często prezentował się w telewizji, był również tłumaczem prezydenta przy różnych wizytach zagranicznych polityków i podejmował ważne decyzje dotyczące miasta. Przygotował również plan rozwoju gospodarki w mieście, lecz w końcu ustawa została tylko na stołku prezydenta.
17 maj 2016, Lewis miał wtedy wolne, przebywał wtedy ze swoją żoną w domu. Nagle do drzwi ktoś zapukał. Angela nie otwierała, gdyż bała się, że to jakiś bandyta – wcześniej Matthew dostawał pogróżki od nieznanych osób. Nagle drzwi zostały wyważone, do mieszkania wbiegły jednostki FBI, zakuli Matthewa i zabrali do siedziby oddziału w Los Santos. Został oskarżony o przyjęcie łapówki w wysokości 500.000 dolarów amerykańskich oraz mniejszych kwot pieniężnych. Lewis trafił do aresztu, gdzie przesiedział rok, aż do rozwiązania sprawy.
Oskarżenia oraz dowody były fałszywe, podrobione. Okazało się również, że osobą która stała za wszystkim był Leonardo, stary przyjaciel Matthewa.
Fort Carson
Po wypuszczeniu z więzienia, mężczyzna chciał zadzwonić do swojej żony. Znalazł budkę telefoniczną i wybrał numer – numer jest nieaktywny. Mężczyzna pieszo udał się do swojej starej Willi, myślał, że zastanie tam swoją żonę. Dwa razy zapukał do drzwi, nikt nie otwierał. Zapukał ponownie, wtedy otworzyła mu jakaś starsza kobieta. Powiedziała mu, że kobieta która wcześniej tutaj mieszkała sprzedała ten dom i wyjechała z jakimś mężczyzną.
„Wredna szmata zdradziła mnie” - pomyślał wtedy Matthew. Załamany mężczyzna postanowił zarobić pieniądze w pobliskiej restauracji – Noresky, a po kilku dniach wyjechał do Fort Carson, gdzie dostał propozycje objęcia stanowiska dyrektora K-69.Temat będzie aktualizowany na bieżąco, na podstawie sytuacji IC.
Odpowiedz
Podziękowali
#2
Joseph Somark Smile
Odpowiedz
Podziękowali


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
 23:23   03-23-2018  Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.